جمعه 6 ارديبهشت 1398
شرکت کشت و صنعت آریا ( سهامی خاص ) واحد ساخت و تولید کمپوست قارچ خوراکی در سال 1380 تاسیس گردید .

صنعت تولید قارچ در کشور ایران سابقه چندانی ندارد و حدوداً به سه دهه گذشته بر میگردد. این صنعت از ابتدای شروع در ایران تا به امروز تحولات و نابسامانی های قابل توجهی را درک و تحمل کرده تا توانسته است تجربیات مفید و سودمندی را در جهت ارتقای سطح دانش فنی کسب نماید ، بطوریکه تولید در واحد سطح از 5 کیلوگرم در سال 1370 را به مرز 18-17 کیلوگرم در سال 1386 برساند و مهمترین مزایا و دلایلی که تولید قارچ را در کشور توجیه پذیر می سازد در درجه اول استفاده از ضایعات و پسماند های کشاورزی و کود مرغی به عنوان ماده اولیه تولید بستر کشت می باشد . قابلیت کشت در چند طبقه و فضای بسته و در تمام فصول سال ، چندین نوبت برداشت گاهاً تا نه دوره در هر کشت ، مصرف کمتر آب در مقایسه با تولید سایر محصولات کشاورزی و از همه مهمتر ارزش بالای غذایی و دارویی از مزیت های دیگر این محصول است که آن را از سایر محصولات متمایز می کند .
با توجه به روند رشد جمعیت و کمبود مواد غذایی ، استفاده از فناوری های نوین یکی از راه های تامین غذا خواهد بود . در این راستا همکاران تولید کننده قارچ خوراکی خلا یک مرکز تولید کمپوست در کشور را احساس نموئه و پس از بازدید های مکرر از کشور های آلمان ، بلژیک ، مجارستان ، مخصوصاً مرکز تولید کمپوست (C.N.C) هلند وجود چنین مرکزی را برای تولیدکنندگان قارچ لازم و تنها راهکار گذر از تولید سنتی با حفظ رعایت مسائل زیست محیطی دانستند . در پی احساس این نیاز مبرم و پس از بررسی و انجام مطالعات و پژوهش های وسیع و گسترده توسط کارشناسان و متخصصین شرکت کشت و صنعت آریا وابسته به شرکت قارچ مهرچین طی یک پروسه بسیار کامل و با همکاری مشاورین بین المللی از اروپا اقدام به احداث بزرگترین واحد تولید کمپوست خاورمیانه مطابق با استاندارد های جهانی در ایران نمود که به فضل خداوند متعال پس از نصب پیشرفته ترین و مدرن ترین ماشین آلات بر پایه آخرین متد و دانش فنی اروپا در هجدهم آبانماه یکهزار و سیصد و هشتاد و شش مصادف با روز ملی کیفیت به بهره برداری رسید .

  • ماشین آلات
  • ماشین آلات
  • ماشین آلات
  • ماشین آلات
  • ماشین آلات

 

مجتمع کشت و صنعت آریـا
:شماره تماس
028-34243500-9 (ده خط)
:فاکس
028-34243508
شرکـت قـارچ مهـرچیـن
:شماره تماس
021-65750221
65750343
:فاکس
021-65750311


مصاحبه جناب آقای رضوی با شبکه 4 صدا و سیما
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

:همکـــاران مــا

بزرگترین تولید کننده ماشین آلات و

سیستم کنترولینگ صنعت قارچ در دنیاپیشرفته ترین مرکز تحقیقات

مشاوره قارچ در جهان

www.cpoint.nl

تولید کننده اسپان قارچ خوراکی

www.mycelia.be

  بازديد کل : 215468 نفر   - 64255 ip   بازديد امروز : 52 نفر   - 27 ip   بازديد ديروز : 154 نفر   - 85 ip   آنلاين : 3 نفر